Tatil Yolcusu
0850 333 44 11
ÇAĞRI MERKEZİ

Yurtdışı Uçak Bileti

Yurtdışı Uçak Bileti 0850 333 44 11

Özellikle yurt dışına gerçekleştireceğiniz seyahatlerde hava yolu ile ulaşım imkanı sıklıkla kullanılmaktadır. Yurtdışında seyahat için uçak kullanmanız seyahat sürenizi oldukça kısaltacaktır. Bununla beraber daha konforlu bir yolculuk gerçekleştirmiş olacaksınız. Ancak yurtdışına çıkmak için yurtdışı seyahatlerinden farklı olarak bir takım belgelere ihtiyaç duymanız gerekmektedir. İlk olarak pasaport istemeyen ülkeler (Gürcistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ) dışındaki ülkelere seyahat etmek için pasaport edinmeniz gerekmektedir. Ülkemizde şu an için öğrenciler bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanmaktadır. Belirli sene aralıkları için kullanılabilecek pasaportlar kullanım sürelerine göre farklı ücretlendirmelere tabiidir. Bunun yanında sahip olduğunuz pasaporta göre vize isteyen ülkeler için vize başvurularında bulunmanız gerekmektedir. Yurtdışı Uçak Bileti almak için TIKLAYIN. Gitmek istediğiniz ülke ve uçuş tarihine göre daha avantajlı bilet alımlarınızı internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bilet alım işleminizi gerçekleştirdiğiniz site üzerinden size sunulan ödeme seçeneklerinden yararlanarak alım işleminizi tamamlayabilirsiniz. Daha uygun fiyatlı uçak biletleri almak için önerilen ise sürekli değişmekte olan fiyatları takip etmenizdir. Yurtdışı Uçak Biletinizi alma işlemini tamamladıktan sonra vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Her ülkenin kendine göre belirlediği koşullar inceleyerek bu işlem için gerekli belgelerinizi tamamlayabilirsiniz.

Yurtdışına Nasıl Çıkarım?

Çağrı Merkezi : 0850 333 44 11

Yurtdışına yolculuk yapmak için bir pasaporta sahip olmak zorundadır. Pasaport sizin uluslararası kimliğinizdir. Misafir olarak giriş yapabileceğiniz pasaport istemeyen bir takım ülkeler olmasına karşın çoğu ülke için pasaporta sahip olmanız şarttır. Toplumdaki statünüze göre pasaportunuzun çeşidi değişmektedir.


  • Bordo pasaport: Bu pasaport çeşidi umuma mahsus pasaport olarak yer almaktadır. Diplomatik görevlerde yer alan şahıslar sahip olabilmektedir.

  • Yeşil Pasaport: Memurlar, memur çocukları gibi statülerde bulunan kimselerin sahip olduğu pasaportlardır. Yurtdışı Uçak Biletinizi aldıktan sonra geçiş yapmak istediğiniz ülkeler sizden vize istemektedir. Yeşil pasaporta sahipsiniz birçok Avrupa ülkesine gitmek için vize başvurusu yapmanıza gerek yoktur.

  • Gri Pasaport: Geri kalan herkesin sahip olabildiği pasaporttur. Bu pasaport için Avrupa ülkeleri vize koşulu koymuştur.

Pasaport başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra vize işlemlerinizi de halletmeniz gerekir. Gerekli koşulları yerine getirdikten ve biletinize aldıktan sonra havalimanında kaç saat önce bulunmanız gerektiğine bakmanız gerekmektedir. Yurtiçi uçuşlarına göre daha erken süre önce havalimanında bulunmanız gerekeceğine dikkat etmelisiniz.

Çağrı Merkezi : 0850 333 44 11

alobilet