Bakü uçak bileti 0850 333 44 11 Azerbaycan Bakü ucuz uçaklar ekonomik uçuşlar indirimli uçak biletleri en ucuz bilet fiyatı bayisi ofisi şubesi telefonu acentesi

AZERBAYCAN BAKÜ BİLET HATTI

0850 333 44 11

 

Azerbaycan Bakü nasıl gidilir

Bakü direk uçuş

Bakü ucuz uçak biletleri

Bakü nasıl gidilir

Bakü uygun uçak biletleri

Bakü ekonomik uçuş

azerbaycan uçak bileti

azerbaycan uçak bileti ofisi

azerbaycan en ucuz uçak bileti

azerbaycan uçak bileti şubesi

azerbaycan uçak bileti acentesi

azerbaycan en ucuz uçak bileti

azerbaycan uçak bileti al

azerbaycan uçak bileti online satış

azerbaycan en uygun uçak biletleri

azerbaycan uçak biletleri satış noktası

azerbaycan en ucuz uçak bileti al

azerbaycan uçak biletleri satış hattı

azerbaycan uçak bileti iletişim

azerbaycan uçak bileti telefon

azerbaycan uçak bileti nerede satılır

Sanayi, ticaret ve kültür merkezi olan bu şehir; aynı zamanda bir liman kenti olmasıyla da doğudaki benzerlerinden ayrılır.
Bakü de uluslararası uçuşlar için Haydar Aliyev havalimanı kullanılmaktadır, üçlü kodu ”GYD” dir, şehrin 20 km kuzeydoğusunda yer almaktadır. İstanbul’dan Bakü’ye uçuş süresi yaklaşık 2 saat 40 dakikadır. İstanbul’dan Türk Havayolları, Pegasus, Azerbaycan Havayolları, ayrıca Ankara’dan Azerbaycan Havayolları’nın Bakü’ye direkt seferleri mevcuttur.
Gezilebilecek Yerler; Bakü’nün kent merkezi 12. Yüzyılda yapılan yüksek surlarla çevrili “Icheri Sheher” olarak adlandırılan tarihi bölümüdür. Modern ve yüksek yapılar ile Bakü’nün modern yüzüne tanıklık edeceksiniz. İslam, Avrupa ve Sovyet mimarisinin esintilerini bu şehirdeki yapılarda görebilirsiniz. Kent merkezini oluşturan tarihi bölüm Icheri Sheher UNESCO’nun Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır ve içerisinde 50’den fazla mimari eser bulunmaktadır. Shirvanshakhs Sarayı, Synyg Gala, Kız Kulesi bu bölümde yer alan başlıca önemli eserlerdendir. Shirvanshakhs Sarayı, Bakü’nün Şirvan Şahları’na başkentlik yaptığını belirten etkileyici bir eserdir. Kız Kulesi de yine bu bölümde yer alan büyüleyici bir anıttır. Bu anıt gökyüzünden bakıldığında Q şeklinde görünmektedir. Bakü’nün en önemli caddesi ise Targovaya Caddesi’dir. Cadde üzerinde önemli taş yapılar, ünlü mağazalar bulunmaktadır. Bakü’de görülmesi gereken önemli bir nokta da Surakhanı yerleşim alanının 30 km kuzeydoğu tarafında bulunan Ateshgah Tapınağı’dır.
Kültür ve Eğlence; Azerbaycan’ın kültür merkezi olan Bakü, tiyatro, konser salonu, sanat galerisi, kütüphane, sergi bakımından çok zengindir. Bakü’de çok önemli tiyatrolar bulunmaktadır. Rus Dram Tiyatrosu, Devlet Ulusal Dram Tiyatrosu, Devlet Müzikal Komedi Tiyatrosu, Devlet Kukla Tiyatrosu ve Ibrus Tiyatrosu başlıca tiyatro merkezleridir.
24 Saat Çağrı Merkezi | 0850 333 44 11
WhatsApp chat