ucuz roma bileti 0850 333 44 11 ekonomik roma bileti fiyatı indirimli roma bileti en ucuz bileti

Alo ROMA Bilet 0850 333 44 11

Roma uçak bileti şubesi

Roma uçak bileti ofisi

Roma akü uçak bileti bayisi

Roma uçak bileti acentesi

Roma uçak bileti telefonu

Roma en ucuz uçak bileti hattı

ekonomik Roma uçak biletleri

en uygun Roma biletleri

charter Roma uçak biletleri

Roma uçan havayolları hangileri

ucuz Roma bileti nereden alınır

Dünyanın en küçük ülkesi olan ve dini açıdan oldukça önemli olan Vatikan, Roma sınırları içerisindedir. Aslında Roma ile Vatikan’ı ayıran sadece bir duvar ve bazı noktalarda bir çizgidir. Vatikan dini önemi kadar kültürel ve sanat konusundaki önemi ile de dikkat çekmektedir.

Görülecek birçok yer, yapılacak birçok şey ile Roma tam global bir şehirdir. İtalya’nın en güzel şehri olarak değerlendirilen Roma, Avrupa’da en çok turist çeken yerlerden biridir. Her daim kalabalık olan bu şehirde dikkatli olmanız tavsiye edilir. Bunun dışında özellikle bir yere gitmiyor ya da bir şeyi aramıyor olsanız bile sokaklarında gezinmenin zevkli olduğu bu yeri görülecekler listesine eklemelisiniz.

Roma Tarihi: Roma tarihi şehrin kendisi kadar köklü ve zengindir. Tarihinin Romulus ve Remus efsaneleri ile başladığı düşünülmektedir. Efsaneye göre Savaş Tanrısı Mars’ın Romulus ve Remus adlı ikizleri dünyaya getirip onları terk eder bebekler bir kurt tarafından yetiştirilir, bir çoban tarafından bulunan ikizler sonrasında bir şehrin kuruluşu ile ilgili kavga eder ve Romulus Remus’u öldürür. Tarih de hikaye de bu şekilde biter. Tarihçilerin yorumlarına görey şehir küçük doğal bir bölgeden büyük bir imparatorluk haline dönüşmüştür.

Roma İmparatorluğu döneminde başkent olan bu şehir o dönemde dünyanın en büyük şehri olarak kabul edilmekteydi. Bazı tarihçilere göre imparatorluk döneminde şehrin nüfusunun 3,5 milyon olduğu düşünülmektedir. Augustus döneminde daha da genişleyip zenginleşen Roma, bir dönemler tuğladan bir şehirken Augustus’tan sonra mermere dönüştürülecek kadar gelişmiş olarak nitelendirilmektedir.

24 Saat Çağrı Merkezi | 0850 333 44 11
WhatsApp chat