Bern uçak bileti 0850 333 44 11 İsviçre Bern ucuz uçaklar ekonomik uçuşlar indirimli uçak biletleri en ucuz bilet fiyatı bayisi ofisi şubesi telefonu acentesi

İSVİÇRE BERN BİLET HATTI

0850 333 44 11

İsviçre Bern’e nasıl gidilir

Bern uçak bilet satış noktası

Bern en uygun uçak biletleri

Bern turları

Bern direk uçuş

Bern uçak biletleri

Bern şehir turları

Bern ucuz uçak biletleri

Bern uçak biletleri

isviçre uçak bileti

isviçre uçak bileti ofisi

isviçre en ucuz uçak bileti

isviçre uçak bileti şubesi

isviçre uçak bileti acentesi

isviçre en ucuz uçak bileti

isviçre uçak bileti al

isviçre uçak bileti online satış

isviçre en uygun uçak biletleri

isviçre uçak biletleri satış noktası

isviçre en ucuz uçak bileti al

isviçre uçak biletleri satış hattı

isviçre uçak bileti iletişim

isviçre uçak bileti telefon

isviçre uçak bileti nerede satılır

Bern, Orta Avrupa ülkelerinden İsviçre’nin en önemli şehirlerinden olmakla beraber aynı zamanda da ülkenin başkentidir. Halk arasında İsviçre’nin başkentinin genel olarak ”Zürih” sanılması yanlıştır. Zürih, İsviçre için oldukça önemli bir şehir olmasına karşın, başkent değildir. Bu biraz bizim İstanbul-Ankara ilişkisi ile benzerlik göstermektedir. Avrupa’nın en önemli ülkelerinden biri olan İsviçre, Avrupa Birliği üyesi olmamasına karşın Avrupa Birliği ile akdettiği ikili anlaşmalar uyarınca kişilerin serbest dolaşımına dahil edilmiştir. Bu anlamda bir Avrupa Birliği üyesi olan İsviçre, başkent Bern’den yönetilmektedir.

Bern’de yaklaşık olarak 142 bin kişi resmi olarak ikamet etmektedir. Ancak şehrin nüfusu yıllara göre incelendiğinde çok hızlı bir erimenin gözlemlendiğini söyleyebiliriz. Bern’in Almanca ve Fransızca dışında bölgede de kısmen konuşulan özel bir dili vardır. Buna Bernce denilmektedir. Bu dil, İngilizce, Almanca ve Fransızcanın bir karışımı olarak da kabul edilebilir. Ancak bölgenin sadece bir resmi dili vardır o da Almancadır. Dünyanın en eski yerleşim yerleri arasında kabul edilen Bern, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne de dahil edilmeyi başarmıştır. İsviçre’nin en önemli şehirlerinden ve aynı zamanda da başkenti olan Bern, buna karşılık ülkenin ekonomik merkezi olan Zürih’e nazaran daha sakin ve ağır bir ekonomiye sahiptir. Bölgede işsizlik %1 civarındadır. Bu da şehri dünyanın en yaşanılabilir şehirleri arasına sokmaktadır. Bölgede özellikle inşaat sektörü ciddi bir yer tutar bunun yanı sıra üretim de Bern için oldukça önemli bir alandır.

 

24 Saat Çağrı Merkezi | 0850 333 44 11
WhatsApp chat