Beyrut uçak bileti 0850 333 44 11 Lübnan Beyrut ucuz uçaklar ekonomik uçuşlar indirimli uçak biletleri en ucuz bilet fiyatı bayisi ofisi şubesi telefonu acentesi

LÜBNAN BEYRUT BİLET HATTI

0850 333 44 11

Lübanın başkenti Beyruta nasıl gidilir

Beyrut nerede

Beyrut direk uçuşlar

Beyrut turları

Beyrut uçak biletleri

Beyrut en ucuz uçak biletleri

Beyrut uçak bileti nereden alabilirim

Beyrut kampanyalı uçuşlar

lübnan uçak bileti

lübnan uçak bileti ofisi

lübnan en ucuz uçak bileti

lübnan uçak bileti şubesi

lübnan uçak bileti acentesi

lübnan en ucuz uçak bileti

lübnan uçak bileti al

lübnan uçak bileti online satış

lübnan en uygun uçak biletleri

lübnan uçak biletleri satış noktası

lübnan  en ucuz uçak bileti al

lübnan uçak biletleri satış hattı

lübnan uçak bileti iletişim

lübnan uçak bileti telefon

lübnan uçak bileti nerede satılır

 

Dinleri, ırkları ve kültürleri birbirinden çok farklı olan insanların yaşadığı, bitki örtüsü ve iklim bakımından da tezatlara sahip, karışık bir ülkedir. Bu yüzden Ortadoğu’nun İsviçre’si sayılır.

Tarihi

Lübnan’ın en eski tarihi Fenikeliler’le başlar. Fenikeliler’den sonra Lübnan’a sırasıyla asurlular, Yeni Babilliler, Persler, Makedonyalılar ve Romalılar sahip oldular.

Hazret-i Ömer zamanında, 643 yılından itibaren Suriye’nin fethi için gönderilen İslam orduları, aynı tarihlerde Lübnan’ı da fethetti. Bu arada Suriye’den göç eden Maruni Arapları, Lübnan Dağlarının kuzey bölgelerine yerleştiler. Bugünkü iç karışıklıkların sebebi olan Dürziler ise on birinci yüzyılda güneyden Lübnan’a girdiler.

Lübnan daha sonra Haçlı saldırılarına maruz kaldı ve birçok küçük Haçlı devletçikleri kuruldu. Bunlar da Memlukler zamanında özellikle Baybars ve Kalavun dönemlerinde temizlendi.

Osmanlı Devletinin ilk olarak Müslümanların halifesi ünvanına da sahip olan padişahı Yavuz Sultan Selim Han, 1516 ve 1517’deki Mısır Seferi sırasında Memlük Devletine son vermiş ve Lübnan’ı da Osmanlı sancağı yapmıştı.

Osmanlı adalet ve idaresindeki Lübnan, özel bir statüye sahipti. Otonom idare sistemiyle yönetilirdi ve ayrı bir vergi (haraç) sistemine tabiydi. Dolayısıyla Lübnan, refah seviyesi yüksek, türlü kolaylıklara sahip ve harplerden uzak bir halde sakin bir sancaktı. Komşu bölgelerin insanları akın akın Lübnan’a göç ederek nüfusu arttırmaya başladı. Bu kadar rahatlığa rağmen Fakreddin Maan adlı bir Dürzi yönetiminde iken, Osmanlı Devletiyle münasebetleri bozuldu. Maan, 1613’te Osmanlı ordusunun korkusuyla İtalya’ya kaçtıysa da 1618’de geri döndü. Mısır’a kadar sınırlarını genişletti. Nihayet 1633’te gerekli cezası verildi.

24 Saat Çağrı Merkezi | 0850 333 44 11
WhatsApp chat