Bamako uçak bileti 0850 333 44 11 Mali Bamako ucuz uçaklar ekonomik uçuşlar indirimli uçak biletleri en ucuz bilet fiyatı bayisi ofisi şubesi telefonu acentesi

MALİ BAMAKO BİLET HATTI

0850 333 44 11

 

Malinin başkenti Bamako ya nasıl gidilir

Bamako direk uçuş

Bamako ucuz uçak bileti

Bamako uçak biletleri

Bamako seferleri

Bamako en uygun uçak biletleri

mali uçak bileti

mali uçak bileti ofisi

mali en ucuz uçak bileti

mali uçak bileti şubesi

mali uçak bileti acentesi

mali en ucuz uçak bileti

mali uçak bileti al

mali uçak bileti online satış

mali en uygun uçak biletleri

mali uçak biletleri satış noktası

mali en ucuz uçak bileti al

mali uçak biletleri satış hattı

mali uçak bileti iletişim

mali uçak bileti telefon

mali uçak bileti nerede satılır

Batı Afrika’da yer alan bir ülke. Kuzeybatıda Moritanya, kuzeydoğuda Cezayir, doğuda Nijerya ve Yukarı Volta, güneyde Fildişi sahili, güneybatıda Gine ve batıda Senegal ile çevrilidir. .

Tarihi

Ortaçağda Mali’de kurulan devletler hakkında bilgiler, öncelikle Arap tarihçiler vasıtasıyla gelmiştir. Ortaçağda Mali’nin kuzeybatı kesimlerinde ve Moritanya, Senegal ülkelerinde kurulan Gana Devleti 850-1050 yılları arasında parlak bir dönem yaşadı. Bu devletin günümüzdeki Gana ile ilgisi yoktur. 1200-1400 döneminde Mali İmparatorluğunun kuvvetlenmesi sonucunda kuvvet ekseni Nijer koridoruna kaydı. Bu devlet her istikamette yayılan fetihlerle batıda Senegal içlerine, doğuda bugünkü Nijer içlerine ve güneyde ticaret sayesinde ormanlık bölgelere kadar genişledi. 1460-1590 yılları arasında Songhgi İmparatorluğu bu devleti teslim aldı. Bunların gelişmesi, İslam dininin bir irfan merkezi haline gelen Timbuktu şehrinin büyümesine tesadüf etmektedir. 1591 yılında, birkaç bin Faslı asker, çölü geçerek Songhai İmparatorluğuna son verdi. Bundan sonra Nijer Vadisinde küçük devletlerin hakim olduğu bir dönem başladı. Bu devletlerden en önemlisi 1650- 1850 dönemindeki Bambara Devleti idi. On dokuzuncu asırda, Fulbe topluluğu, askeri ve dini hareketlere yön verdiler. Bu hareketler, Mali’de İslamiyeti en yaygın din haline getirmeye yetti. Fransa bu toprakları on dokuzuncu yüzyılın son 20 yılında sömürge haline getirdi. Ülke, Fransız Sudan’ı ismini aldı.

24 Saat Çağrı Merkezi | 0850 333 44 11
WhatsApp chat