Asuncion uçak bileti 0850 333 44 11 Paraguay Asuncion ucuz uçaklar ekonomik uçuşlar indirimli uçak biletleri en ucuz bilet fiyatı bayisi ofisi şubesi telefonu acentesi

PARAGUAY ASUNCİON BİLET HATTI

0850 333 44 11

Paraguay’ın başkenti Asuncion’a nasıl gidilir?

Asuncion direk uçuk

Asuncion ucuz uçak biletleri

Asuncion uçak bileti

Asuncion nasıl gidilir

paraguay uçak bileti

paraguay uçak bileti ofisi

paraguay en ucuz uçak bileti

paraguay uçak bileti şubesi

paraguay uçak bileti acentesi

paraguay en ucuz uçak bileti

paraguay uçak bileti al

paraguay uçak bileti online satış

paraguay en uygun uçak biletleri

paraguay uçak biletleri satış noktası

paraguay en ucuz uçak bileti al

paraguay uçak biletleri satış hattı

paraguay uçak bileti iletişim

paraguay uçak bileti telefon

paraguay uçak bileti nerede satılır

 

. On sekizinci yüzyıl başlarında Paraguaylılar bağımsızlık için mücadeleye giriştiler. 1721’de başşehir Asuncion’da bir grup halk ilk defa ayaklandı. Hemen hemen bir asır sonra Paraguay, 1811’de bağımsızlığını ilan etti.

Paraguay, 1865’te komşusu Brezilya ile anlaşmazlık içinde olduğundan, bu devlete karşı kanlı bir savaşa girdi. Arjantin ve Uruguay Brezilya’ya yardım ederek üçlü bir ittifak kurdular. 1870’te savaş sona erdiğinde, binlerce Paraguaylı (ülke nüfusunun hemen hemen yarısı) ölmüştü.

Chaco’da petrolün bulunması Paraguay’ı Bolivya’ya karşı yeni bir savaşa sürükledi. 1932’de patlak veren Chaco Savaşı 1935’te son buldu. Sonuçta; Bolivya, Paraguay’dan büyük ölçüde toprak kazandı. Savaştan sonra Paraguay 20 yıllık bir siyasi istikrarsızlık dönemine girdi. Bu dönemde hükümet çok defa el değiştirdi. 1954’ten itibaren General Alfredo Stroessner ülke yönetimini ele geçirdi. 1988 Şubatında General Andrés Rodriguez tarafından yapılan bir darbe ile devrildi. Mayıs ayında yapılan seçimleri kazanan Rodriguez Devlet başkanı oldu. 1 Mayıs 1993’te yapılan başkanlık seçimlerini Juan Carlos Wasmosy kazandı. Wasmosy aynı zamanda seçimle gelen ilk sivil cumhurbaşkanıdır.

Fiziki Yapı

Paraguay Nehri ülkeyi birbirinden oldukça farklı iki bölgeye ayırır: Kurak ve boş bir bölge olan Batı Paraguay ve Doğu Paraguay.

Doğu Paraguay’da arazi genellikle yeşil ve verimlidir. Burada ulaşımı engelleyen büyük dağlar yoktur. Arazi çapraz hatlar meydana getiren nehir ve akarsularla bölünmüştür. Başşehir Asuncion çevresinden itibaren, kırmızı topraklı tepeler doğuya doğru Brezilya sınırını kuşatır.

24 Saat Çağrı Merkezi | 0850 333 44 11
WhatsApp chat