Bangkok uçak bileti 0850 333 44 11 Tayland Bangkok ucuz uçaklar ekonomik uçuşlar indirimli uçak biletleri en ucuz bilet fiyatı bayisi ofisi şubesi telefonu acentesi

TAYLAND BANGKOK BİLET HATTI

0850 333 44 11

Bangkok direk uçuşlar

Bangkok uçak biletleri

Bangkok turları

Bangkok nasıl gidilir

Bangkok ucuz uçak biletleri

tayland uçak bileti

tayland uçak bileti ofisi

tayland en ucuz uçak bileti

tayland uçak bileti şubesi

tayland uçak bileti acentesi

tayland en ucuz uçak bileti

tayland uçak bileti al

tayland uçak bileti online satış

tayland en uygun uçak biletleri

tayland uçak biletleri satış noktası

tayland en ucuz uçak bileti al

tayland uçak biletleri satış hattı

tayland uçak bileti iletişim

tayland uçak bileti telefon

tayland uçak bileti nerede satılır

Zaman Dilimi: GMT +7 (Türkiye saati Tayland saatinden 5 saat geridir)
Para Birimi: Baht
Telefon kodu: + 66 2
Gezilebilecek Yerler; Bangkok tapınaklarıyla ünlü bir şehirdir, 400 adet tapınak yer almaktadır. Bangkok’a gelen ziyaretçilerin programlarının büyük bölümü Budha heykelleri, tapınaklar ve kraliyet yapılarından oluşmaktadır.
Şehirde yer alan en önemli tarihi eserler Ko Rattanakosin bölgesinde toplanmıştır. Burada yer alan tapınaklar genellikle “wat” olarak adlandırılır, tapınak anlamına gelir, diğer dinlere ait ibadethaneler de aynı isimle belirtilir. Grand Palace şehrin merkezinde yer alır. 20. yüzyılın başlarına kadar kral, kraliçe ve aynı zamanda diğer yöneticiler burada bulunuyorlardı. Günümüzde ülkenin eski hükümet binası olarak kullanılan yapıların ve tarihi eserlerin sergilendiği bu yapı topluluğu halen gücün, dinin ve kral ile kraliçenin gücünün simgesi durumundadır.
Wat Phra Kaew tapınağı da Grand Palace içerisinde yer alır. Tayland’ın en önemli kutsal yeridir. Zümrüt Budha Tapınağı anlamına gelmektedir. 66 cm yüksekliğindeki Budha heykeli tek parça zümrüt üzerinde oyulmuştur.
Bangkok’un diğer önemli eserleri ise şöyle sıralanmaktadır; Wat Pho (Yatan Budha Heykeli), Wat Traimit (Altın Budha Heykeli), Wat Arun (Şafak Tapınağı), Ulusal Müze.
Şehirde yer alan muhtemelen en garip ve ürkütücü müze ise Siriraj Tıbbü Müzesi’dir. Burada mumya durumunda cesetler ve vücut parçaları sergilenmektedir.
Kültür ve Eğlence; Bangkok’ta yer alan yüzlerce Budist tapınağı şehrin en önemli kültürel kimliğini yansıtır. Tayland sanatının en önemli noktalarından biri olan Tayland Ulusal Galerisi Bangkok’ta yer almaktadır. Tayland’ın ülke olarak zengin bir dans kültürü vardır.
24 Saat Çağrı Merkezi | 0850 333 44 11
WhatsApp chat