Valletta uçak bileti 0850 333 44 11 Malta Valletta ucuz uçaklar ekonomik uçuşlar indirimli uçak biletleri en ucuz bilet fiyatı bayisi ofisi şubesi telefonu acentesi

MALTA VALLETTA BİLET HATTI

0850 333 44 11

malta uçak biletleri

malta ucuz uçaklar

malta ekonomik uçak biletleri

malta en ucuz uçak bileti

malta uçak seferleri

malta uçak saatleri

malta uçak bileti satış yeri

malta uçak bileti satış ofisi

malta uçak bileti acentesi

malta uçak bileti bayisi

malta uçak bileti telefon numarası

valletta uçak biletleri

valletta  ucuz uçaklar

valletta ekonomik uçak biletleri

valletta en ucuz uçak bileti

valletta uçak seferleri

valletta uçak saatleri

valletta uçak bileti satış yeri

valletta uçak bileti satış ofisi

valletta uçak bileti acentesi

valletta uçak bileti bayisi

valetta uçak bileti telefonu

Malta‘nın insanı teşvik eden ve cezbeden en önemli özelliği tarihinin bir hazine yuvası olmasıdır. Burada rastlayabileceğiniz ve insanlığın tüm tarihi geçmişini yansıtan arkeolojik kalıntıları, kültürel anıtları ve mimariyi dünyanın çok az yerinde bulabilirsiniz. Denebilir ki; Malta Adası dev bir açık hava müzesidir. Başkent Valetta, kendi türünün tek örneği ve bir artistik mimari harikasıdır. Malta Adasında ziyaretçi her köşede gizli bir tarih ve kültürle karşılaşır.

Malta, Gozo ve Comino adlı üç takım adadan oluşan ülke Akdeniz’in kalbinde,Afrika ve Avrupa’nın arasında yer almaktadır. Bu stratejik konumu Malta‘nın yüzyıllar boyunca Fenikeliler, Kartacalılar, Romalılar,Araplar, Normanlar, İspanyollar, St. John Şövalyeleri, Fransızlar,Osmanlılar ve İngilizler’in sahip olmak istediği bir coğrafya olmasına neden olmuştur. Bu da, tüm bu ulusların, tarih boyunca adada izlerini bırakmalarını sağlamıştır.

Malta Adasının Valetta’dan sonra en ilgi çekici şehri Sessiz Şehir olarak anılan Mdina’dır. Mdina, Ünlü St. John Şövalyelerin’den korunmak için Fenikeliler tarafından güçlü duvarlarla çepeçevre sarılmış bir tarih hazinesidir. Bu Sessiz Şehir bir kraliyet sessizliği ve bir barış atmosferi içindedir. Motorlu taşıt, alışveriş merkezi ya da bir pazar “Sessiz Şehire” çok yabancı kavramlardır. Burada görebileceğiniz yegane ticari canlılık, şehir duvarları üzerinde kurulmuş ve muhteşem bir deniz manzarasına sahip iki restaurant ve çay bahçesi tarzında bir kafedir.

Malta Adasının temel niteliğini belirleyen en önemli özelliklerden biri ise şüphesiz Malta insanının içten dostluğudur. Bu dostluk otelden, çarşıya; şehirden, en küçük balıkçı kasabasına kadar her yerde görülmektedir. Bu gerçek dostluk Malta’lıların birbirleri ile ve Malta Adasını ziyaret eden yabancılarla aralarındaki ilişkilerin temelini oluşturur. Hiç kuşkusuz bu özelliği Malta Adasının ziyaretçiler için huzurlu ve rahat bir yer olmasını sağlamaktadır.

 

24 Saat Çağrı Merkezi | 0850 333 44 11
WhatsApp chat