Atina uçak bileti 0850 333 44 11 Yunanistan Atina ucuz uçaklar ekonomik uçuşlar indirimli uçak biletleri en ucuz bilet fiyatı bayisi ofisi şubesi telefonu acentesi

Yunanistan Atina Bilet Hattı

0850 333 44 11

 

Atina direk uçuş

Atina nasıl gidebilirim

Atina en uygun uçak biletleri

Atina ucuz uçak bileti

Atina turu

Yunanistan turu

yunanistan uçak bileti

yunanistan uçak bileti ofisi

yunanistan en ucuz uçak bileti

yunanistan uçak bileti şubesi

yunanistan uçak bileti acentesi

yunanistan en ucuz uçak bileti

yunanistan uçak bileti al

yunanistan uçak bileti online satış

yunanistan en uygun uçak biletleri

yunanistan uçak biletleri satış noktası

yunanistan en ucuz uçak bileti al

yunanistan uçak biletleri satış hattı

yunanistan uçak bileti iletişim

yunanistan uçak bileti telefon

yunanistan uçak bileti nerede satılır

 

Atina Plato’nun akademisine ve Aristotales’in likeyum’una ev sahipliği yapmıştır. Atina’nın dünya kültürüne olan benzersiz katkısından dolayı doğu medeniyetleri altın çağlarını yaşadıkları dönemlerde günümüzde ise batı medeniyetleri kendilerini Atina medeniyetiyle ilişkilendirme eğilminde olmuşturlar. Modern Atina antik, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemleri ile modern çağın yapılarının, ve kültürünün bir arada yaşadığı bir şehir olmaktadır. Şehirde bu dönemlere ait yapıların bir arada ahenk içinde var olduklarını görmek mümkündür. Atina, Yunanistan’ın siyasi, kültürel ve finans başkentidir. Yakın dönemde Yunanistan’ı derinden etkileyen ekonomik krizle bir süre sarsılmış olan günlük hayat 2012 itibari ile normale dönmüştür. 2012 yılı itibari ile Atina dünyanın en zengin 39. şehridir. Atina kent merkezi 664 bin nüfusa sahiptir. Pire ve diğer bölgelerle birlikte Atina şehrinin nüfüsu 4 milyona yaklaşmaktadır. Avrupa birliğinde en kalabalık 4. başkenttir.

Antik dönemin mirası şehirde kendini hissettirmektedir. Bu dönemden kalan eserlerden en tanınmış olanı Parthenon’dur. Parthenon dışında Osmanlı, Bizans ve Roma dönemlerinden kalma önemli yapılara rastlamak mümkündür. Atina’da bulunan iki UNESCO dünya mirası Atina Akropolisi ve Dafni Manastırı’dır. 19. Yüzyılda inşa edilen Helenik parlamento, ve Atina üçlemesi olarak adlandırılan Yunanistan Ulusal Kütüphanesi, Atina Üniversite Binası ve Atina Akademisi modern akım yapılara en güzel örneklerdir. 1896 yılında Atina ayrıca ilk modern olipiyatlara da ev sahipliği yapmıştır. Atinada bulunan Modern Arkeoloji müzesi dünyada en geniş antik Yunan eserlerin koleksiyonuna sahiptir. Yeni Akropolis müzeside Atina’da kesinlikle görülmesi gereken müzelerin başında gelmektedir.

 

24 Saat Çağrı Merkezi | 0850 333 44 11
WhatsApp chat